Elképesztő: hazudott George Floyd ügyében az egyik fő tanúja – s ezt egész eddig titkolták
Valótlanságokat állított a Floydot lefogó rendőrről.
A vörös szőnyeg most már politikai placcon terül el.
Nyitókép: Egy görkorcsolyázó Joe Biden és Kamala Harris győzelmét ünnepli Hollywoodban a 2020-as elnökválasztáson.
(Fotó: DAVID MCNEW / AFP)
A vörös szőnyeg most már politikai placcon terül el – a hollywoodi csillogás és csábítás világában az elnökválasztási kampányok és az aktivizmus egyre nagyobb szerepet kapnak. Kamala Harris támogatása ráirányította a figyelmet arra, hogy a sztárok milyen erőteljesen állnak ki a progresszív értékeket valló jelölt mellett.
George Clooney például Joe Biden visszalépését követően azonnal Harris mögé sorakozott fel, „történelmi küldetésének” nevezve kampányát, és Hollywood ikonikus arcai, Taylor Swift, Bruce Springsteen és Jamie Lee Curtis, követik őt – ezúttal nem a vásznon, hanem a közösségi média politikai színterén.
John Legend, a Grammy-díjas zenész is hosszan méltatta Biden „vezetői nagyságát”, és kijelentette, minden eszközzel segíteni fogja Harrist abban, hogy megszilárdítsa a Biden-éra progresszív eredményeit.
Ezzel a hírességek olyan hullámot indítottak el, amely nemcsak támogatói rendezvényekkel, hanem digitális aktivizmussal és közösségimédia-kampányokkal formálja az amerikai közvéleményt.
Ez a trend különösen erős hatást gyakorol a fiatal választókra, akik a szórakoztatóipar nagy neveinek társadalmi szerepvállalása révén találják meg a politikai inspirációt.
Harris kampányának különféle eseményei, például a Megan Thee Stallion által szervezett „Hotties for Harris” esemény újabb lendületet adnak a jelölt fiatalok körében való népszerűsítésének, ahol a zene és a politika összefonódik egy közös cél érdekében: hogy támogatóikat aktív részvételre ösztönözzék az idei választásokon.
Ezek az ikonikus arcok – legyen szó a popsztár Taylor Swiftről vagy az Oprah által szervezett közönségtalálkozókról – egy újfajta „celeb-diplomácia” révén kiterjesztik a vörös szőnyeget a politikai kampányok porondjára, ahol a csillogás immár a szavazatgyűjtés szolgálatába áll.
A kampány különösen a zenei világ nagy neveire épít, például Charli XCX is egy Harris számára készített TikTok-videóval szólította meg a fiatalabb generációkat, ezzel a közösségi média erejét használva az elnökválasztásra való mozgósításra.
A hollywoodi elfogultság ma már szinte alapszabály,
hírességek sora támogatja nyíltan Kamala Harris kampányát, sokan közülük nemcsak a színfalak mögött, de a közösségi médiában is aktív szerepet vállalnak.
Taylor Swift a legeklatánsabb példa többször is szólította fel rajongóit a választási részvételre Harris érdekében, míg John Legend a „pro-demokrácia koalíció” élére állt, hogy támogassa Harris jelölését a Trump ellenes kampányban.
Megan Thee Stallion rendezvényei és Jon Hamm „Comics for Kamala” virtuális találkozója szintén nagy visszhangot keltettek, míg George Clooney és Mark Hamill is elkötelezett támogatói rendezvényekkel és adománygyűjtésekkel állnak Harris mögött.
E sztárok szerepvállalása nemcsak a politikai támogatást, hanem a közvélemény formálását is új szintre emeli.
Hollywood celeb-diplomáciája ma már szinte elválaszthatatlan a politikai kampányoktól, különösen Kamala Harris támogatásának fényében.
Hírességek, mint Sally Field, Ben Stiller, Mindy Kaling vagy Joseph Gordon-Levitt, nyíltan elkötelezték magukat Harris mellett, megjelennek a kampányeseményeken, és rendszeresen posztolnak a közösségi médiában a támogatásukról.
Ez az egyoldalú kiállás azonban kétségeket is ébreszthet a kampányok hitelességét illetően, hiszen ezek a sztárok gyakran egyetlen politikai irányvonalat képviselnek, így növelhetik a választók bizalmatlanságát a politikai rendszerrel szemben.
Hollywood mint „politikai megmondó” platform már rég túlmutat a szórakoztatáson: ma már a filmipar sztárjai aktív véleményformálók, erőteljesen hatva a közvéleményre.
A hollywoodi hírességek támogatása Kamala Harris mellett sokakat elgondolkodtat, hogy vajon valódi elköteleződés vagy csupán egy divathullám vezérli-e őket. Egyesek szerint
a sztárok csupán trendeket követve állnak ki a politikai témák mellett, hogy ezzel kedvezzenek liberális követőiknek és javítsák saját megítélésüket bizonyos társadalmi csoportok körében.
Mások úgy vélik, ez a támogatás mélyebb, hiteles meggyőződésen alapul, különösen azoknál a hírességeknél, akik aktívan részt vesznek a kampányban és konkrét ügyekért is felszólalnak.
Hollywood politikai elköteleződésében gyakran felsejlenek ellentmondások, amikor sztárok Harris mellett nagy szavakkal állnak ki, de üzleti vagy személyes döntéseik eltérhetnek az általa képviselt értékektől.
Például egyes hírességek a szociális egyenlőség és környezetvédelem fontosságát hangsúlyozzák, ám személyes életükben vagy vállalkozásaikban nem mindig követik ezeket az elveket.
Az ilyen ellentmondások megkérdőjelezhetik a támogatás hitelességét, különösen a közönség körében, akik következetességet várnak el a politikai állásfoglalásokban.